(56) 648 - 67 - 02
pm13@poczta.onet.pl

Przedszkole Miejskie Nr 13

im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
czynne w godzinach: 6.30 - 16.30

Harmonogram imprez na miesiąc grudzień

Zaproszenie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy Rodziców na świąteczne spotkania w poszczególnych grupach:

Słoneczka – 13.12.2018 godzina 14:30
Gwiazdeczki – 17.12.2018 godzina 14:00
Marsjanie – 17.12.2018 godzina 14:30
Meteorki – 18.12.2018 godzina 14:30
Kosmonauci – 19.12.2018 godzina 14:30
Ufoludki – 20.12.2018 godzina 14:30

Wsparcie dla Lilianki

„Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się
czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
albo chory, albo niedołężny.
Może starzec, a może dziecko.
Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.”
Albert Schweitzer

Drodzy Rodzice !
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, bliskości drugiego człowieka, wzajemnej życzliwości i prezentów, dlatego warto pamiętać, by nikomu tego nie zabrakło 🙂
My nie zapomnieliśmy i decyzją Rady Pedagogicznej pragniemy w tym roku przyczynić się do szczęścia zaprzyjaźnionej rodziny.
Wierzymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć cel i wspomóc bliską naszym sercom małą Liliankę.

Trzy letnia Liliana jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Urodziła się
z wadą ośrodkowego układu nerwowego.
Ze względu na opóźnienie rozwoju psychoruchowego, zaburzenia napięcia mięśniowego oraz zez, Liliana potrzebuje wysokospecjalistycznej opieki medycznej oraz intensywnej rehabilitacji, aby poprawić jakość życia.

Mamy nadzieję, że wśród Was znajdzie się wielu, którzy razem z nami chcą sprawić innym radość – zupełnie bezinteresownie, dlatego zachęcamy do udziału w proponowanych przez nas formach pomocy. Ufamy, że każdy znajdzie coś da siebie.
Pomóc można poprzez:

1) przekazanie 1%;
2) dokonanie wpłaty na konto Rady Rodziców z dopiskiem „Pomoc”;
3) udział w świątecznym kiermaszu organizowanym przez Przedszkole, z którego część zebranych środków zostanie przekazana na opisany cel;
4) udział w charytatywnym koncercie Państwa Anity i Mateusza Kurek, który odbędzie się 18.12.2018 o godzinie 17:30 na terenie naszego Przedszkola (zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Lilianie).Cegiełki na to wydarzenie można nabyć w trakcie świątecznego kiermaszu, bądź w sali Marsjan;
5) udział w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami” przygotowanym przez Teatr Rodzinny, który odbędzie się w styczniu (zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Lilianie). Cegiełki na to wydarzenie można nabyć w trakcie świątecznego kiermaszu, bądź w sali Marsjan;
6) zakup świątecznych prac plastycznych dzieci z Przedszkola;

Niewielkim gestem możemy zdziałać naprawdę wiele, bo to my mamy wspólną moc, żeby te Święta stały się magiczne również dla tych dzieci i ich rodzin. Każdemu, kto się do nas przyłączy, życzymy, aby siadając do wigilijnego stołu poczuł wdzięczność dziecka, któremu udało się pomóc.

18 grudnia

Wigilia – uroczystość wewnątrzprzedszkolna oraz wizyta Świętego Mikołaja(obowiązuje strój galowy).Tego dnia dzieciom zostaną wykonane pamiątkowe zdjęcia.

18 grudnia

Zapraszamy na koncert charytatywny Państwa Anity i Mateusza Kurek, który odbędzie się o godzinie 17:30 w sali teatralnej przedszkola (zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Lilianie).

19 grudnia

audycja muzyczna „Święta Bożego Narodzenia w Zakopanym” Fundacji „Wszyscy Tworzymy Sztukę”.