Rok 2017/2018:
» O Lechu, Czechu i Rusie

Rok 2015/2016:
» Interpretacja wierszy
» Opowieść Wigilijna

Rok 2014/2015:
» Kopciuszek

Rok 2013/2014:
» Interpretacje wierszy

Teatr Rodzinny

Teatr Rodzinny działający w naszym przedszkolu od września 2013 roku jest eksperymentem artystyczno - edukacyjnym. Jego celem jest skupienie całych rodzin tj. rodziców, dziadków, cioci, wujka, przyjaciół jak również dzieci wokół wspólnego projektu - przedstawienia.

Poprzez zabawę wzmacniane są pozytywne relacje rodzinne, a także zawiązują się nowe przyjaźnie. Rodzice nie tylko obserwują, ale czynnie uczestniczą w procesie twórczego rozwoju swoich dzieci, a prezentowane spektakle są źródłem satysfakcji z dokonania czegoś wspólnymi siłami. Natomiast dla dzieci stwarza się niepowtarzalna okazja do spojrzenia na rodziców z zupełnie innej perspektywy.

To wielkie plusy zabawy w teatr. Dodajmy jeszcze taki argument, który jest dodatkiem, ale może stać się pomysłem na pozytywne zmiany. Chodzi o powrót do zapomnianych, dawnych pasji. Wielu z nas chodziło do szkół muzycznych, rysowało, śpiewało, komponowało piosenki, tańczyło, szyło itd. Życie, z różnych powodów, zmusiło nas do rezygnacji z tej części naszego "ja".

Może teraz, jest dobry czas, aby wrócić do swoich marzeń... Przypomnieć siebie z dawnych lat: wyjąć notes z piosenkami, nuty z pudła, założyć nowe struny do gitary, przynieść z piwnicy maszynę do szycia i zaprojektować strój np. dla Królowej Śniegu, Kota w butach...

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele umiemy i jak wiele możemy z tego dać innym. Szkoda, aby nasze dzieci, nie znały nas z tej strony...